Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@Jarom, jak skanowanie Pandą Dome Free będzie trwać wieki, to ją zastąpi Bitdefender Free... Na razie poczekam na odpowiedź ich moderatora...

Ok, dziękuję wszystkim za porady. :)

Co lepsze na laptopa: Kaspersky Free czy Bitdefender Free? A może polecicie jakiś inny antywirus?

Laptop na razie ma tylko 3 GB RAM i system 64-bitowy. :(

Edit: wybieram Bitdefender Free, do tego zapora SimpleWall, oraz Zemana AntiLogger.

Edit2: w związku z tym, że wolę dmuchać na zimne, na laptopie zainstalowałam MCShield, oraz Unchecky.

Na XP mam AppGuard, darmowy Kaspersky, WinPatrol Free (chyba do usunięcia), zaporę Kerio Personal, MCShield, oraz Unchecky.

@ichito, zastosować domyślne ustawienia w Kerio Personal Firewall? Na razie wyłączyłam tylko w niej sprawdzanie aktualizacji...I czy mogę tam, na XP, zainstalować GeSWall? Może nie będzie konfliktu z AppGuard?

Edit3: nie zainstaluję znów Xvirus Personal Firewall Pro, ani Malwarebytes Premium ani Voodoo Shield Pro, na mojej dziesiątce, ale chcę zainstalować MCShield... Bo uważam że jest jednak potrzebny...

 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Czytam, ale czekałam na opinię pewnej osoby... Wiem, że u mnie na XP, ze względu na ochronę, nie warto instalować OSArmor... Tak mi powiedział @ichito.

Jak mi odpisze, to na XP, jak na to mi pozwoli, dorzucę jeszcze GeSWall.

Czy wiecie do kiedy Kaspersky Free ma wspierać Windows XP?


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Póki jakikolwiek antywirus będzie chronić kompa z XP, będę go używać... Albo i jeszcze dłużej... Do tego dorzucę chyba GeSWall, o ile @ichito uzna, że to ma sens...

Lubię mojego kompa z XP i raczej właściwie go zabezpieczyłam...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24869
Miasto
Trololololo

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Myślę, że nie mamy co bagatelizować tematu...może nawet problemu. Joa próbuje w ekspresowym tempie naprawić...uporządkować...swoje zestawy i byc może robi to chaotycznie i zbyt pośpiesznie, ale nie bez sensu :) Jak widać efekty są, ale trzeba to wszystko jeszcze dopracować...to jednak wymaga już nieco praktyki i własnych doświadczeń...refleksji z ustawionymi teraz zestawami.
@joa87 nie instaluj GeSWall, bo niepotrzebnie będziesz dublować funkcjonalności z AG...tak jak masz, jest już OK i nie ulegaj pokusie dokładania czegokolwiek :D
@spamtrash Co do ochrony na XP i starania się poukładania jej skutecznie...można to zrobić, a sam system wcale nie musi być podatny. To nie jest miejsce na szerokie wykłady, bo takich opinii i argumentów znajdziesz sporo, choć nie ulega wątpliwości, że to wymaga nieco obeznania i rozsądku, a sam system oficjalnie został porzucony. Sprowadzając rzecz do ulubionego absurdu...najnowszy system ze swoimi nieustającymi błędami jest znacznie gorszy i trudniejszy do zabezpieczenia, niż te stare których użytkowników się czasem ośmiesza. Na MT mój zestaw Viście ma status "RISK;Danger", bo jednym z kluczowych kryteriów to aktualny system....wolę taki, niż nieustające problemy z funkcjonowaniem samego systemu, z dziurami w jego mechanizmach obronnych i świadomość, że za chwile niespodziewanie może paść coś zupełnie innego i nieprzewidzianego. Nie bagatelizuję aktualizowania systemu, ale go tez nie demonizuję.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@joa87 nie instaluj GeSWall, bo niepotrzebnie będziesz dublować funkcjonalności z AG...tak jak masz, jest już OK i nie ulegaj pokusie dokładania czegokolwiek :D

Ok, @ichito, nie zainstaluję tam GeSWall... Troszkę się z tym spóźniłeś z propozycją, abym nie uległa pokusie... :D Na XP doinstalowałam, na próbę, OSArmor. Zapora Kerio Personal jest nawet całkiem niezła... Raczej nie powinna przyblokować OSArmor. :myśli2

Aha, Kasperky Free zainstalował mi tzw. Secure Connection, na razie je wyłączyłam, a może je odinstaluję, oraz dodatki do przeglądarek- na razie je zostawię. Z kolei w logach AppGuarda nie widziałam żadnego info o konflikcie i poprawiłam jego ustawienia, odnośnie chronionych programów.

Nie chcę co chwila zmieniać antywirusa... Ok, już więcej nie będę motać, jeżeli chodzi o zabezpieczanie moich komputerów i lapka mojej Mamy.

Jeszcze raz: dziękuję wszystkim za porady. :kwiaty

Aha, zainstalowałam nowszą wersję EaseUS Todo Backup Home 11, wygraną w konkursie, wybrałam opcję wysokiej kompresji, a kopia zapasowa systemu waży prawie 100 GB. :szokTym razem nie było info o żadnym błędzie i nie robił kopii zapasowej: sektor po sektorze. Może dlatego, że niedawno użyłam komendy: sfc/scannow, jak popsuło mi się Menu Start.

To na pewno kopia zapasowa tylko systemu...
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24869
Miasto
Trololololo
@joa87 , taka mała prośba abyś jakiekolwiek pytania odnośnie programów kierowała na forum, raz że może przydać się to innym w przyszłości a dwa pytanie dodatkowo o to samo w Konwersacjach (PW) i na czacie to już dosłownie absurd.

Zacytuję:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Forum jest od rozwiązywania problemów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry