Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Zemanę AntiMalware odinstalowałam, bo zalecił mi to min. @al. Dziś odinstalowałam Malwarebytes Premium... Ok, odinstaluję WinPatrol... U mnie troszeńkę żal mi McShield... Jako antywirus pozostał mi Emsisoft AntiMalware. Nie instalować OSArmor- chciałam zobaczyć jak działa, razem ze SpyShelter Premium? Czy byłby konflikt? Czy odinstalować Voodoo Shield Pro?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36017
Reakcje/Polubienia
25120
Miasto
Trololololo
Zemanę AntiMalware odinstalowałam, bo zalecił mi to min. @al. Dziś odinstalowałam Malwarebytes Premium... Ok, odinstaluję WinPatrol... U mnie troszeńkę żal mi McShield... Jako antywirus pozostał mi Emsisoft AntiMalware. Nie instalować OSArmor- chciałam zobaczyć jak działa, razem ze SpyShelter Premium? Czy byłby konflikt? Czy odinstalować Voodoo Shield Pro?
Napisz DOKŁADNIE jakie programy do ochrony masz zainstalowane na komputerach (włącznie z wtyczkami do przeglądarek)

Czyli:
komputer 1
takie i takie programy
komputer 2
takie i takie programy
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Komputer 1, czyli moja dziesiątka: Emsisoft AntiMalware, ShadowDefender, Cybergenic Shade Sandbox (wiem może być zbędny, jak trzeba to go odinstaluję), Xvirus Personal Firewall Pro, Unchecky (jak trzeba mogę odinstalować), McShield; Voodoo Shield Pro, oraz SpyShelter Premium. Aha, mam też AdGuard Premium... Chociaż lepiej działa jak zainstalowałam to rozszerzenie i w przeglądarkach...

Dodatki do Firefox: AdGuard Premium, Ghostery, Bitdefender Traffic Light, WOT, McAfee Web Advisor, Avira Browser Safety, Avast Online Security, TrackMeNot, NoCoin, ScriptSafe, oraz raczej zbędny: Netcraft Toolbar.

Dodatki do Opery: ScriptSafe, WOT, Adguard Premium, Dr.Web Anti-Virus Link Checker, TrackMeNot, Bitdefender Traffic Light, Ghostery, Avira Browser Safety, Avast Online Security, Windows Defender Browser Protection, oraz rozszerzenie dzięki któremu mogę instalować te ze sklepu Google.

Ok, komputer 2: mój z XP: darmowe Comodo Internet Security Premium, SecureAPlus Premium, WinPatrol Free, Unchecky (muszę przeinstalować albo odinstalować), AppGuard, oraz wersja trial HitmanPro.Alert- odinstaluję. Pojęcia nie mam jakie mam rozszerzenia do Firefox i Opery... Może jutro sprawdzę... I napiszę w tym temacie... Na pewno mam no script albo ScriptSafe, oraz rozszerzenie od Malwarebytes.
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36017
Reakcje/Polubienia
25120
Miasto
Trololololo
Komputer 1, czyli moja dziesiątka: Emsisoft AntiMalware, ShadowDefender, Cybergenic Shade Sandbox (wiem może być zbędny, jak trzeba to go odinstaluję), Xvirus Personal Firewall Pro, Unchecky (jak trzeba mogę odinstalować), McShield; Voodoo Shield Pro, oraz SpyShelter Premium.

Dodatki do Firefox: AdGuard Premium, Ghostery, Bitdefender Traffic Light, WOT, McAfee Web Advisor, Avira Browser Safety, Avast Online Security, TrackMeNot, NoCoin, ScriptSafe, oraz raczej zbędny: Netcraft Toolbar.

Dodatki do Opery: ScriptSafe, WOT, Adguard Premium, Dr.Web Anti-Virus Link Checker, TrackMeNot, Bitdefender Traffic Light, Ghostery, Avira Browser Safety, Avast Online Security, Windows Defender Browser Protection, oraz rozszerzenie dzięki któremu mogę instalować te ze sklepu Google.

Ok, komputer 2: mój z XP: darmowe Comodo Internet Security Premium, SecureAPlus Premium, WinPatrol Free, Unchecky (muszę przeinstalować albo odinstalować), AppGuard, oraz wersja trial HitmanPro.Alert- odinstaluję. Pojęcia nie mam jakie mam rozszerzenia do Firefox i Opery... Może jutro sprawdzę... I napiszę w tym temacie... Na pewno mam no script albo ScriptSafe, oraz rozszerzenie od Malwarebytes.

1 PC - zostaw tego Emsisofta, jeśli korzystasz z SD to też zostaw, jeśli korzystasz z Cybergenic Shade Sandbox to też zostaw.Jeśli nie korzystasz to wywal. Xvirus Personal Firewall Pro wywal i zamiast tego wrzuć Windows Firewall Control.Masz jeszcze McShield, wywal go bo inne programy robią to co ten.Voodoo Shield Pro oraz SpyShelter Premium, wybierz jeden z nich który będziesz używać a drugi wywal.Jak kumasz obsługę SpySheltera to tego zostaw, program jest szczelny oczywiście jak potrafisz odróżnić jego komunikaty.

Firefox - zostaw tego AdGuard Premium jako bloker bo on blokuje nie tylko reklamy ale i też złe stroni, śledzenie i kopanie, możesz jeszcze zostawić Bitdefender Traffic.Całą resztę wywal.

Opera: ScriptSafe, Adguard Premium, Bitdefender Traffic Light, oraz rozszerzenie do instalacji ze sklepu Google zostaw, resztę wywal.

PC 2: Comodo Internet Security Premium, Apguard zostaw.Resztę wywal.

Unchecky możesz zostawić w przypadku dwóch PC jeśli nie czytasz tylko klikasz -dalej/next- jak instalujesz programy.

dorzuć sobie jakiś skaner np:HitmanPro do skanowania raz na tydzień czy miesiąc, wersja testowa spokojnie wystarczy żeby sprawdzić czy coś antywirusy przeoczyły.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@OXYGEN THIEF odinstalowałam z mojego kompa: Xvirus Personal Firewall, McShield, Voodoo Shield Pro... Jeśli chodzi o rozszerzenia Firefox to muszę sprawdzać bezpieczeństwo stron na które wchodzę, więc może na razie je zachowam? Mam usunąć Disconnect i ScriptSafe- lubię te rozszerzenia? Z Firefox usunęłam: Ghostery, Netcraft Toolbar, Avast Online Security, WOT... Z tego co zaleciłeś mi usunąć, zostało: Avira Browser Safety, oraz lubiany przeze mnie McAfee Web Advisor... To drugie mogę odinstalować, ale z żalem... Używam go od lat...

Z Opery usunęłam: Ghostery, Avast Online Security, TrackMeNot, WOT...

Jeśli chodzi o PC 2, to naprawdę muszę odinstalować SecureAPlus Premium? Licencja jest ważna przez dwa lata...

Ok, zainstalowałam Windows Firewall Control i dodałam oba Firefox do wykluczeń... Czy odinstalować Firefox 64-bitowy, skoro był awaryjny?

Czy powinnam na jakimś moim kompie zainstalować OSArmor?

Edit: na lapku mojej Mamy zainstaluję SimpleFirewall... Bo WFC trzeba jednak konfigurować...

Edit 2: trochę głupie to uczucie nie mieć w systemie anty-exe...
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36017
Reakcje/Polubienia
25120
Miasto
Trololololo
@OXYGEN THIEF odinstalowałam z mojego kompa: Xvirus Personal Firewall, McShield, Voodoo Shield Pro... Jeśli chodzi o rozszerzenia Firefox to muszę sprawdzać bezpieczeństwo stron na które wchodzę, więc może na razie je zachowam? Mam usunąć Disconnect i ScriptSafe- lubię te rozszerzenia? Z Firefox usunęłam: Ghostery, Netcraft Toolbar, Avast Online Security, WOT... Z tego co zaleciłeś mi usunąć, zostało: Avira Browser Safety, oraz lubiany przeze mnie McAfee Web Advisor... To drugie mogę odinstalować, ale z żalem... Używam go od lat...

Z Opery usunęłam: Ghostery, Avast Online Security, TrackMeNot, WOT...

Jeśli chodzi o PC 2, to naprawdę muszę odinstalować SecureAPlus Premium? Licencja jest ważna przez dwa lata...

Ok, zainstalowałam Windows Firewall Control i dodałam oba Firefox do wykluczeń... Czy odinstalować Firefox 64-bitowy, skoro był awaryjny?

Czy powinnam na jakimś moim kompie zainstalować OSArmor?

Edit: na lapku mojej Mamy zainstaluję SimpleFirewall... Bo WFC trzeba jednak konfigurować...

Edit 2: trochę głupie to uczucie nie mieć w systemie anty-exe...
:zgon

Zostaw sobie w przeglądarce 1 rozszerzenie do sprawdzania stron skoro już musisz, zauważ że oprócz tych rozszerzeń do blokowania złych stron również i same przeglądarki mają taki moduł, potem antywirusy których używasz też mają taki moduł i dalej AdGuard którego używasz też ma taki moduł.Zostawiając jedno w przeglądarce na jednym komputerze i tak masz już 4 moduły (wtyczka, przeglądarka, AV i bloker reklam) do sprawdzania stron.Zostaw 1 dodatek w przeglądarce do tych złych stron i resztę wtyczek wywal bo i tak będziesz miała jeszcze 4 o których wyżej napisałem.
ScriptSafe możesz zostawić tylko jeśli wiesz jak go obsługiwać.

tak jak napisał @spamtrash , SecureAPlus Premium zostaw tylko wtedy gdy temperaturę w domu kontrolujesz poprzez połączenie komputera z kaloryferami :klawik

Anty-exe masz bo SpyShelter można tak skonfigurować aby działał jak anty-exe, AppGuard to program anty-exe, Comodo a zwłaszcza jego HIPS też można skonfigurować jako anty-exe.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
:zgon

tak jak napisał @spamtrash , SecureAPlus Premium zostaw tylko wtedy gdy temperaturę w domu kontrolujesz poprzez połączenie komputera z kaloryferami :klawik

Anty-exe masz bo SpyShelter można tak skonfigurować aby działał jak anty-exe, AppGuard to program anty-exe, Comodo a zwłaszcza jego HIPS też można skonfigurować jako anty-exe.

W SpyShelter Premium mam ustawione tak: Auto-zezwól- wysoki poziom ochrony, jeśli chodzi o aplikacje podpisane cyfrowo.

Jeśli chodzi o kompa z XP, to myślałam, że SecureAPlus Premium jest dobrym uzupełnieniem antywirusa... Kicha, wszystko przez to, że nie do końca wierzę w skuteczność wykrywania wirusów przez Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej... Co bym tam mogła zainstalować, gdybym zdecydowała się zmienić antywirusa? Tam mam chyba 2 GB RAM, system 32-bitowy... Tylko nie Avast, oraz Panda Dome Free...

@OXYGEN THIEF żal mi troszkę MCShield, mimo że nie był już aktualizowany... Szybko sprawdzał pendrive, nie obciążał zanadto systemu... Często używam pendrive... Rzadko podłączam pendrive znajomej...

Jeśli chodzi o laptopa, to o ile tamten skan się skończy, bez gwałtownego przerywania go, to obok Pandy Dome Free zainstaluję: Zemana AntiLogger Beta, oraz SimpleWall. MCShield jest tam zbędne, oraz WinPatrol.

@spamtrash ale na lapku jest zainstalowana tylko Panda Dome Free.

Edit: na pewnym forum podałam log z Autoruns, może ktoś wreszcie pomoże mi wyłączyć to skanowanie...
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Jeśli chodzi o kompa z XP, ........... Tam mam chyba 2 GB RAM, system 32-bitowy...
Na tym kompie z 2GB ramu polecałbym ci zainstalowanie linuxa, np. Mint 19 Mate. Jest bezpieczniejszy (łatki są na bierząco), posiada wygodny panel ustawień, łatwo można doinstalować dodatkowe programy przez menadżera aplikacji, itd. Wirusy na linuxa to znikoma illość, więc jeśli używasz komputera z rozmysłem, to nawet nie potrzeba AV.

Ponadto jest mało zasobożerny i na takim sprzęcie będzie ci działał dość szybko. Innym powodem za takim rozwiązaniem jest to, że coraz więcej aplikacji windowsowych będzie porzucać wsparcie dla XP.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36017
Reakcje/Polubienia
25120
Miasto
Trololololo
W SpyShelter Premium mam ustawione tak: Auto-zezwól- wysoki poziom ochrony, jeśli chodzi o aplikacje podpisane cyfrowo.

Jeśli chodzi o kompa z XP, to myślałam, że SecureAPlus Premium jest dobrym uzupełnieniem antywirusa... Kicha, wszystko przez to, że nie do końca wierzę w skuteczność wykrywania wirusów przez Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej... Co bym tam mogła zainstalować, gdybym zdecydowała się zmienić antywirusa? Tam mam chyba 2 GB RAM, system 32-bitowy... Tylko nie Avast, oraz Panda Dome Free...

@OXYGEN THIEF żal mi troszkę MCShield, mimo że nie był już aktualizowany... Szybko sprawdzał pendrive, nie obciążał zanadto systemu... Często używam pendrive... Rzadko podłączam pendrive znajomej...

Jeśli chodzi o laptopa, to o ile tamten skan się skończy, bez gwałtownego przerywania go, to obok Pandy Dome Free zainstaluję: Zemana AntiLogger Beta, oraz SimpleWall. MCShield jest tam zbędne, oraz WinPatrol.

@spamtrash ale na lapku jest zainstalowana tylko Panda Dome Free.

Edit: na pewnym forum podałam log z Autoruns, może ktoś wreszcie pomoże mi wyłączyć to skanowanie...
To nie chodzi o to co masz ustawione w Spyshelter, chodzi o to czy potrafisz program obsługiwać, czy znasz zasadę działania itd.

Skoro nie wierzysz w skuteczność Comodo Internet Security Premium to jaki sens jest korzystać z tego programu :scratch :zgon . Secure Aplus Premium może i jest dobry ale jak zainstalujesz to będziesz miała już 2 antywirusy.

Pisałem już wielokrotnie, wybierz jeden któremu ufasz i dorzuć jakiś skaner do tego.

Panda to dobry antywirus, co przedstawiają nawet w testach.Lepiej korzystać z Pandy niż z jakiś wynalazków.
To że Panda skanuje wolno to jest wyłącznie tylko TWOJA wina, namieszałaś w systemie a potem się dziwisz że Panda powoli skanuje.

Podam inny przykład, programy do backupu o wiele wolniej działają tzn.Wolniej tworzą kopie zapasowe jak antywirus jest włączony, a to dlatego że antywirus skanuje każdy plik dla którego tworzona jest kopia, a ty jak masz/miałaś 10 programów skanujących to potem się dziwisz że idzie powoli :zgon

Zemane powiadasz
https://programyzadarmo.net.pl/threads/zemana-anti-malware.2539/#post-271418
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Jeśli chodzi o kompa z XP, to myślałam, że SecureAPlus Premium jest dobrym uzupełnieniem antywirusa... Kicha, wszystko przez to, że nie do końca wierzę w skuteczność wykrywania wirusów przez Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej... Co bym tam mogła zainstalować, gdybym zdecydowała się zmienić antywirusa? Tam mam chyba 2 GB RAM, system 32-bitowy... Tylko nie Avast, oraz Panda Dome Free...
Postaw na nim kasperskiego free i powinno być ok.
Nie wiem jak masz zainfekowany komputer że po skanowaniu 360 TS emsi wykrył tyle wirusów. Przyjzyj sie dobrze programowi , przeciez ma 5 silników skanowania, 3 autorskie , a oprócz tego ( powiedzmy czołówka) Avira i Bitek. Można mieć zastrzeżenia co do czasu aktualizacji antywirusów ( spóźnienie kilka godzin czasami) ale nie co do skuteczności. Program nie sypie FP , tylko czasami zapyta o pozwolenie dostępu. Można zarzucać Chińczykom chęć inwigilacji ( a kto tego w sumie nie robi ? ), ale nie braku skuteczności. Poza tym lekki , załata co trzeba , jesli ktoś nie chce bawić się WSUSem. Poczytaj o nim , bo posiada jeszcze dodatkowe warstwy ochrony. Jesli ktoś nie lubi usprawniaczy , to jest wersja 360 TS Essential.
Przecież nic nie pisałem ,ze emsi wykrył mi po nim jakieś wirusy ,a wręcz przeciwnie.Przeczytaj lepiej jeszcze raz co napisałem wcześniej ,bo nie mnie zacytowałeś :)
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Skoro nie wierzysz w skuteczność Comodo Internet Security Premium to jaki sens jest korzystać z tego programu :scratch :zgon . Secure Aplus Premium może i jest dobry ale jak zainstalujesz to będziesz miała już 2 antywirusy.

Pisałem już wielokrotnie, wybierz jeden któremu ufasz i dorzuć jakiś skaner do tego.

Kiedyś miałam pełne zaufanie do Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej. Ale popatrzyłam na wyniki testów, gdzie Comodo źle wypadło. Jednak jak dla mnie jest lepsze od Avast.

Panda to dobry antywirus, co przedstawiają nawet w testach.Lepiej korzystać z Pandy niż z jakiś wynalazków.
To że Panda skanuje wolno to jest wyłącznie tylko TWOJA wina, namieszałaś w systemie a potem się dziwisz że Panda powoli skanuje

Przecież zrobiłam wszystko, co chciał moderator z forum Pandy... Odinstalowałam całą ochronę, włącznie z Pandą Dome Free... Następnie po restarcie zainstalowałam tylko Pandę Dome i ona skanuje do teraz. Zauważyłam, że skanowanie znacznie przyśpieszyło po odinstalowaniu Ashampoo Win Optimizer 12 i 15 (w końcu jednak posprzątałam w laptopie). W ogóle łudziłam się, że jak włączę skanowanie Pandy w poszukiwaniu wirusów i to dokładne, to to pierwsze skanowanie się zakończy. Nic takiego jednak się nie stało... Panda Dome Free po moim skanowaniu wykryła dwa wirusy, jeden plik dll od jakiegoś programu, który dawno temu zainstalowałam oraz plik exe od programu wydanego przez producentów SpyShelter służący do testowania ochrony HIPS i any- keylogger. Dałam znać na forum Pandy jak odinstalowanie całej ochrony wpłynęło na pierwsze skanowanie, ale nie dostałam żadnej odpowiedzi.

@yyy nie wiem czy Kaspersky Free jest kompatybilny z Windows XP. Raczej nie...
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Witaj @fiodor99 :) Kaspersky Free nie jest kompatybilny z XP... Prawda?

Na tym kompie z 2GB ramu polecałbym ci zainstalowanie linuxa, np. Mint 19 Mate. Jest bezpieczniejszy (łatki są na bierząco), posiada wygodny panel ustawień, łatwo można doinstalować dodatkowe programy przez menadżera aplikacji, itd. Wirusy na linuxa to znikoma illość, więc jeśli używasz komputera z rozmysłem, to nawet nie potrzeba AV.

@Grandalf , z całym szacunkiem, ale nie po to reaktywowałam kompa z XP i wymieniłam w nim wszystkie części na lepsze, oprócz zasilacza, by instalować na nim linuxa.

Ponadto jest mało zasobożerny i na takim sprzęcie będzie ci działał dość szybko. Innym powodem za takim rozwiązaniem jest to, że coraz więcej aplikacji windowsowych będzie porzucać wsparcie dla XP.

Może i linux nie jest zasobożerny, ale na razie niektóre programy na Windows nadal wspierają XP. Poczekam aż nie będzie odwrotu... I może wówczas zainstaluję Linuxa Mint 19.

Aha, @OXYGEN THIEF czy warto na którymś z moich komputerów, zwłaszcza na mojej dziesiątce zainstalować OSArmor? Czy jest potrzebny? Czy będzie konflikt ze SpyShelter Premium? Zaraz się o tym przekonam...
 
Ostatnia edycja:
Do góry